Az X-Men képregényfolyam legnépszerűbb figurája a várva várt Az eljövendő múlt napjai előtt önálló filmet kapott, a Rozsomák japán kalandjai azonban igen vérszegényre sikeredtek. A Farkas ezer sebből vérző, kifejezetten izzadságszagú mozi, mely meglepő módon képtelen kiaknázni a karakterben, az alapanyaban vagy a szériában rejlő lehetőségeket. A hangsúlyosan kívülálló Rozsomák eredettörténete tálcán kínálná a remek pszichológiai dilemmákat és izgalmas jellemfejlődést, ám az írók inkább kétdimenzióssá silányítják a főhőst és a sztorit sem illesztik be az X-Men univerzumba. A híres kérpegényből született forgatókönyvben valahogy minden csavar röhejesen kimódoltnak tűnik: a Rozsomák elmegy Japánba, ahol egy gyönyörű hercegnőt kell kimentenie a vártoronyból, ennyi tulajdonképp az alapkonfliktus, melyet azután közel két órára hizlalnak. A fordulatok kiszámíthatóak, a motivációk papírízűek, a mellékszereplők viselkedése nem igazán követi a logikát, de még a főszereplőnk is rendkívül bugyuta dolgokkal próbálkozik. A lapos cselekmény, a poénok nélküli, izzadságszagú dialógok felett talán még szemet is hunynánk, ha cserébe az akciók és a képi világ lenyűgözne. A Farkas legnagyobb hibája azonban, hogy a japán kulisszákat durva sztereotípiákra butítja, a képregényes hangulatokat hanyagolja és egy meglehetősen sótlan látványosságot tár elén. Az összecsapások kiszámítható unalmát így Hugh Jackman egy-két jobb magánszáma ellensúlyozza, de mindez édeskevés ahhoz, hogy szórakoztatóvá varázsoljon egy alapvetően elhibázott filmet.
Villámkritika - Farkas
2013.12.13. 11:19 | Huber Zoltán | 10 komment
Címkék: képregényfilmek
A bejegyzés trackback címe:
https://kinetograf.blog.hu/api/trackback/id/tr895631230
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2013.12.13. 18:13:18
nekem az esett a legrosszabbul, hogy mintha a saját filmjéből is kívülálló lenne. :S
Eskü a film nagy részében ájult állapotban van. :S
Eskü a film nagy részében ájult állapotban van. :S
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2013.12.13. 18:38:19
@Huber Zoltán: nekem ez szúrt szemet azonnal. meg az, hogy egy jakuza attól jakuza, hogy ha verekednie kell azonnal levetkőzik, hogy látszódjanak a tetoválásai. :D
Huber Zoltán 2013.12.13. 23:30:10
@doggfather: igen, a film igazi tárháza a legfelszínesebb japán sztereotípiáknak :)
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2013.12.14. 09:34:30
@Huber Zoltán: és nagy része még sértő is. :S
Huber Zoltán 2013.12.14. 12:50:22
@doggfather: igen, szerintem minden általanosítás sértő, mert azért aggat rád egy jelzőt, mert egy adott ország állampolgára vagy. röhej :S
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2013.12.15. 09:06:42
@Huber Zoltán: persze, de vannak azért olyanok amik inkább bókok, mint a latin szerető, vagy mondjuk a magyar vendégszeretet, de ebben a filmben semmi ilyen nem volt csak negatívok.
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2013.12.22. 20:35:03
azt nem is kérdeztem, legalább a hosszabb és állítólag véresebb verziót nézted meg?!
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2013.12.22. 20:50:01
@Huber Zoltán: félek tőle én is, hogy nem javít lényegében a filmen, de azért csak kíváncsi vagyok mennyivel lett véresebb.